ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9165025
*
nr 916 5025
Spegel
1800-tal, med lampett för tre ljus, höjd: 130 cm
Kondition: skadad
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 20:54:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 22:25:13
1
4.400 kr
5/10 21:07:54
2
3.200 kr
5/10 21:07:54
1
3.400 kr (Budbetjänt)
5/10 21:08:45
2
3.600 kr
5/10 21:08:45
1
3.800 kr (Budbetjänt)
5/10 21:09:59
2
4.000 kr
5/10 21:09:59
1
4.200 kr (Budbetjänt)
6/10 13:48:22
3
4.400 kr
6/10 13:48:22
1
4.400 kr (Budbetjänt)
6/10 19:19:36
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lampett för tre ljus spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 916 5025
Spegel
1800-tal, med lampett för tre ljus, höjd: 130 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 22:25:13 | 1 | 4.400 kr |
5/10 21:07:54 | 2 | 3.200 kr |
5/10 21:07:54 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
5/10 21:08:45 | 2 | 3.600 kr |
5/10 21:08:45 | 1 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
5/10 21:09:59 | 2 | 4.000 kr |
5/10 21:09:59 | 1 | 4.200 kr (Budbetjänt) |
6/10 13:48:22 | 3 | 4.400 kr |
6/10 13:48:22 | 1 | 4.400 kr (Budbetjänt) |
6/10 19:19:36 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lampett för tre ljus spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
27 maj kl 18:29